AĞRISIZ ACISIZ SÜNNET

12 Ara 2018 Sünnet, Üroloji

AĞRISIZ ACISIZ SÜNNET

Kliniğimizde lokal anestezi altında sünnet yapılır. Sadece pipi bölgesi uyuşturulur. Narkoz verilmez.

Amacımız ağrısız, acısız, çocuğu ağlatmadan sünnet yaparak sünnetin hoş bir anı olarak hatırlanmasını sağlamaktır.

Bunu sağlamak için:

1.Lokal anestezi için iğne yapılırken acı hissedilmemesi için öncelikle pipide iğne yapılacak bölgeye uyuşturucu lokal anestezi kremi sürülür. Kremin üstüne, krem külot yada bez tarafından emilmesin diye jelatin bir bant konur ve yaklaşık olarak 1 saat beklenir. Böylece uyuşturucu kremden dolayı iğne ya hissedilmez ya da çok az hissedilir.

2.İğne ile pipi uyuşturulduktan sonra sünnet esnasında hiçbir ağrı hissedilmez. Anne iğneden sonra çocuğu 10 dakika uyutabilirse hiçbir şey hissetmeyen çocuğun sünneti doğal uykusunda iken yapılmış olur. Bu yüzden sünneti bebeğin uyku dönemine denk getirip doğal uyku esnasında sünnet yapmaktayız.

3.Kliniğimizde estetik cerrahi sünnet yapılmaktadır. Sünnet derisi usulüne uygun şekilde kesildikten sonra kanama kontrolu yapılır. Kesi kenarlarının uç uca gelmesi sağlanır. Pansumanla kapatılarak sünnet sonlandırılır. Bu esnada sünnet çocuğu hiçbir ağrı hissetmez.

4.Sünnet den sonra 12-24 saatte kesi yerleri kaynar. Bu yüzden çocuk istediği kadar hareket edebilir, banyo yapabilir, denize gidebilir yüz üstü yatırılabilir, ana kucağına oturtulabilir, banyo yaptırılabilir. Sünnetten önce bebeğe nasıl davranılmışsa aynı şekilde davranılır.

Search

+