PROLOTERAPİ

Proloterapi sonucu değil sebebi tedavi ettiği için bel ağrısı, bel fıtığı, çeşitli bölgelerde kireçlenme,boyun ağrısı,boyun fıtığı, sırt ağrısı,migren, kas omurga iskelet sistemi kaynaklı ağrı şikayeti olan hastaların büyük çoğunluğunda  etkili bir şifa sağlar.

Proloterapi kısaca; insan vücudunun tamir sistemini uyararak vücutdaki ağrılı, zayıf ve işlevini kaybetmiş bölgenin tekrar eski haline dönmesini sağlayan ve doğal solüsyon içeren enjeksiyon kullanılarak uygulanan bir tedavi metodudur. Proloterapi tedavisi sürecinde vücudumuzun bağışıklık sisteminin önemli bir yeri vardır.

Proloterapi_Nedir-1-300x100

PROLOTERAPİ NEDİR?

Proloterapi zayıflamış, aşınmış, yıpranmış, hasarlanmış, gevşemiş ve gücünü kaybetmiş tendon, ligament ve eklemlere proliferatif (hücre ve doku yenileyici) ve irritan (tahriş edici) olan solüsyonların injeksiyonu ve bunun dokularda proliferasyon (yenilenme, çoğalma) oluşturarak bu dokuların yenilenmesini ve eski gücüne kavuşmasını  sağlamasıyla oluşur.

Proloterapi-Ameliyatsız Ağrı Tedavisi

PROLOTERAPİ AMELİYATDAN KURTARACAK SEÇENEK OLABİLİR

Eğer bel ağrınız , bel fıtığınız , boyun ağrınız , migreniniz , kalça-omuz-diz kireçlenmeniz (artroz) varsa proloterapi tedavisi (prolotherapy) sizin için sebebe yönelik ve sizi ameliyat olmaktan kurtaracak bir seçenek olabilir. Bel – boyun fıtıkları, kireçlenmeler, aşınmalar ,tendinitler çoğu zaman bu eklem gevşekliği ve bunun neden olduğu kronik kas spazmı nedeniyle  bozulmuş eklemi tedavi eder rejenere olmasını sağlar.

Nöral proloterapi

NÖRAL PROLOTERAPİ

Nöral Prolo terapi; nöropatik kaynaklı ağrıların tedavisi için geliştirilmiş yeni bir rejeneratif tıp yöntemidir. Nöral proloterapi bir çok kas iskelet sistemi kaynaklı ağrılarda, nöropatik ağrılarda ve farklı ağrı sendromlarının tedavisinde kullanılır.

Nöral prolotarapi le geleneksel proloterapi arasında bazı farklar ve benzerlikler vardır. Her ikisinde de amaç; doku iyileşmesi, ağrının giderilmesi ve eklem fonksiyonlarının restore edilmesidir.

Proloterapi hangi hastalıkları tedavi eder

PROLOTERAPİ HANGİ HASTALIKLARI TEDAVİ EDER?

  • Bel ağrıları(bel fıtığı, kireçlenme, operasyon sonrası)
  • Boyun ağrıları (Boyun fıtığı, kireçlenme, operasyon sonrası)
  • Sırt ağrıları (fıtık, kireçlenme, operasyon sonrası)
  • Omurgada, göğüs kafesinde ve kaburgalarda geçmeyen kas ve ligament ağrıları
  • Topuk dikeni ve plantar fasiit
  • Ayak bileği, el bileği burkulmaları sonrası geçmeyen ağrılar
  • Koksigodinia (Kuyruk sokumu ağrısı)    
  • karpal tünel sendromu (tüm sinir sıkışmaları)
  • omuz ağrıları ve kireçlenmesi
  • akut travma sonrası oluşan ağrının kontrolü

Search

+